Diskusní fórum města Kynšperk nad Ohří

Oficiální fórum městského úřadu

Město Kynšperk

Diskusní fórum

kamery

Toto fórum neslouží k oznamování trestné činnosti a přestupků.

kamery

Příspěvekod prochy » 26. březen 2014 9:20:28

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda město uvažuje o pořízení kamerového systému, který by byl napojen na městskou, nebo státní policii.
prochy
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25. březen 2014 9:29:14

Re: kamery

Příspěvekod Petr Kučera » 23. květen 2014 17:25:34

Stejně jako vedlejším vlákně se omlouvám za opožděnou odpověď.

Rada města začátkem tohoto roku rozhodla o pořízení a instalaci několika kamer v těch místech, kde podle poznatků OO PČR a MP Kynšperk nad Ohří dochází ke zvýšené míře přestupků, případně trestné činnosti.
Kamery jsou nainstalovány a zatím běží ve zkušebním provozu, protože se vyskytly určité problémy technického rázu s přenosem signálu vzduchem.
Jedná se o lokality autobusového nádraží a vchodu do restaurace Koruna, parku u kostela Nanebevzetí Panny Marie, náměstí SNP, městského sportoviště a křižovatky na ulici Sokolovská u pivovaru.

Vzhledem k situaci popsané ve vedlejším vlákně o městské policii není možné zajistit režim sledování kamer on-line 24 hodin denně s dispečerem a operativním vysíláním hlídek na určené místo.
Odpověď na otázku, zda je do budoucna v Kynšperku nutné počet kamer rozšířit a monitorování dění ve městě zintenzivnit, bych možná přenechal všem občanům a jejich voleným zástupcům.
Určitě by se pak jednalo o kompromis mezi skutečnou výší kriminality a potřebou ji potírat a stavem, kdy ne všichni občané touží být sledovaní nějakým orwellovským systémem v každém místě a na každém kroku.

Petr Kučera
Petr Kučera
Administrátor
 
Příspěvky: 7
Registrován: 5. únor 2014 12:57:52


Zpět na Náměty pro prevenci kriminality ve městěcron