Diskusní fórum města Kynšperk nad Ohří

Oficiální fórum městského úřadu

Město Kynšperk

Diskusní fórum

pracovní náplň MP

Toto fórum neslouží k oznamování trestné činnosti a přestupků.

pracovní náplň MP

Příspěvekod prochy » 26. březen 2014 9:24:28

Dobrý den,
zajímala by mě pracovní doba a náplň strážníků městské policie. Za dobu jejich fungování vidím vždy jednoho strážníka stát ráno u přechodu a hlídat, aby se nic nestalo dětem při přecházení ulice.
V odpoledních a podvečerních hodinách není vidět nikoho, kdo by řešil např. znečišťování ulic odpadky, psími exkrementy atd.
Děkuji za odpověď
prochy
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25. březen 2014 9:29:14

Re: pracovní náplň MP

Příspěvekod Petr Kučera » 23. květen 2014 16:42:39

Dobrý den,
omlouvám se za zpoždění.
V rozpočtu města je počítáno pouze se dvěma strážníky MP a tudíž není možné službami pokrýt režim 24 hodin denně/7 dní v týdnu. Na to by bylo potřeba minimálně 6 strážníků a tudíž trojnásobný rozpočet na MP.
I na městské policisty se vztahuje zákoník práce a mají tedy 40 hodinový pracovní týden + přesčasy, většinou je pracovní doba od 07:00 do 15:00h. V případě potřeby (zajištění veřejného pořádku v součinnosti s Policií ČR, kulturní a společenské akce, volby, místní šetření, apod.) je pracovní doba upravena tak, aby pokryla odpolední a noční směny.
Ač se to nezdá, popis kompletní pracovní náplně a činností MP vůbec vydá na několik stran v textu a dohled u přechodu k ZŠ je pouze zlomkem její práce, takže to zkusím v bodech:
- dohled nad dodržováním veřejného pořádku. MP má např. několik hlídkových tras s vytipovanými místy, kde se scházejí nebo bydlí velmi specifické skupiny našich spoluobčanů a ročně řeší několik desítek přestupků proti veřejnému pořádku nebo pravidlům občanskému soužití.
- dohled nad dodržováním dopravních předpisů ve městě, označování a odstraňování autovraků. Také zde MP ročně řeší několik desítek přestupků v dopravě.
- odchyt toulavých psů, jejich umístění do útulku, případně přímo majiteli. Od začátku roku 2011 se k dnešnímu dni jedná o cca 30 případů.
- součinnost s místním oddělením Policie ČR při hlídkové činnosti, spolupráce s SKPV a SKP Sokolov při hledání a zajišťování osob v pátrání , předávání poznatků týkajících se distribuce drog, atd.
- velmi úzká spolupráce se správním a sociálním odborem městského úřadu. Bohužel i v našem městě je několik problematických rodin nebo jedinců a při místních šetřeních v rámci sociální práce, nebo šetření orgánů sociálně právní ochrany dětí je přítomnost strážníka MP prostě nezbytná.
- spolupráce s jednotkami integrovaného záchranného systému např. při dopravních nehodách, otevírání bytů, atd. Městská policie má i zkušenosti s případy jako je záchrana tonoucího nebo vyproštění kojence z uzamčeného auta, asistence u vystěhovávání z městských bytů po výpovědi pro neplacení nájemného apod.
- musím také zmínit doručování úředních písemností do vlastních rukou osobám, které se jejich převzetí záměrně vyhýbají, vysoký podíl na organizaci a materiálním zajištění všech voleb a akcí organizovaných městem.
Tyto zmíněné činnosti nejsou opsány pracovní náplně, ale ze skutečných zápisů o průběhu služby, nebo přímo z úředních zápisů. V těchto zápisech se také najdou případy řešení znečišťování ulic odpadky nebo psími exkrementy a hlavní pracovní náplň MP je zatím skutečně někde jinde.

Petr Kučera
tajemník MěÚ
Petr Kučera
Administrátor
 
Příspěvky: 7
Registrován: 5. únor 2014 12:57:52


Zpět na Městská policie Kynšperk nad Ohří